Nezařazené

Aj moderná technológia má svoj význam

on 27. 3. 2022 0 Comments

Nemusíme sa vzdávať všetkého, čo už bolo vymyslené a čo spĺňa požiadavky modernej doby, nahradiť treba také technológie, ktoré už nekráčajú v súlade s požiadavkami ochrany životného prostredia, sú náročné na spotrebu energie či majú nedostatočný výkon a vysokú cenu. Halogénové žiarovky patria k tým, ktoré sa stali obeťou modernizácie a zlepšovania.

Šetriť a pritom svietiť je možné

Namiesto halogénových žiaroviek v tvare klasickej banky si dnes v lustroch a všetkých ostatných typoch svietidiel môžeme zasvietiť LED žiarovkami iných tvarov. Táto metóda dovoľuje vyrábať ich napríklad aj vo forme špirály, všetky však skvelo nahradia aj hlavný zdroj svetla, vďaka nim ušetríte energiu, ich kúpou chránite aj životné prostredie a využívať ich môžete oveľa dlhšie ako klasické žiarovky. V každej miestnosti domácnosti si môžete zažať žiarovku v inom odtieni bielej farby, a výber je len na vás a vašom zhodnotení a požadovanej atmosfére.

Na trhu sa objavujú LED žiarovky s univerzálnym typom pätice, ktorý poteší spotrebiteľov, lebo s vyhorením žiarovky nemusia kupovať celé svietidlo, ale stačí, ak vymenia iba poškodenú žiarovku. Pätice sú v typoch E27, E14, GU10, MR16 a G9. Plynulý prechod medzi farbami, stmievanie či intenzitu svetla a, samozrejme, zapínanie a vypínanie je možné diaľkovým ovládačom. Ak vám chýbajú led ziarovky farebné akcenty, zaobstarajte si RGB a RGB-W žiarovky, ktoré zaplavia farbami celý osvetlený priestor. Ide o revolučné novinky v tejto oblasti, ktoré sa tešia veľkému záujmu spotrebiteľov.

Tvaru banky sa vzdávať nemusíte

Stále však exituje veľa zákazníkov, ktorí sa neradi vzdávajú svojich obľúbených žiaroviek v tvare klasickej banky, a ani nemusia, pretože aj LED technológia im umožňuje zostať im verní, ak si zakúpia LED žiarovky v edícii FILAMENT, ktoré na pohľad nerozoznajú od halogénových, sú však výkonnejšie a úspornejšie. Nech už chcete svietiť kdekoľvek, myslite na to, že treba dbať na ekonomickú aj ekologickú stránku svietenia a vybaviť svoje domácnosti ekologickými a úspornými LED žiarovkami.