Produkty

Mnoho štýlov a rozličných dizajnov môže vytvoriť chaotický interiér

on 30. 10. 2022 0 Comments

Staré budovy musia prejsť rozsiahlymi rekonštrukciami či opravami, nové nie, no oba typy však spája možnosť použiť na ich zatraktívnenie niekoľko výrazných a zároveň elegantných prvkov, napríklad vymeniť staré nerezové zábradlie https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ na schodisku za nové, z nehrdzavejúcej ocele. Je vhodné do všetkých vnútorných priestorov aj do exteriéru.

Exteriérové vybavenie budov a stavieb je náročnejšie na výber materiálu, pretože je zjavné, že ten bude musieť odolávať vplyvu rozličných poveternostných podmienok, mrazu, vode, slnečným lúčom, a tiež aj viacerým spôsobom znečistenia a mechanického zaťaženia, takže treba pri jeho schvaľovaní brať do úvahy všetky tieto požiadavky. Oceľ, ktorá sa na montáž prvkov do vonkajšieho prostredia používa je odolnejšia, preto je aj cena týchto produktov o niečo vyššia.

Jedna z možnosti vytvorenia zábradlia

Zábradlia z nehrdzavejúcej ocele majú už svoje stále miesto pri schodiskách či balkónoch, sú bezpečnostným prvkom s dizajnovou úpravou, vhodnou k danému architektonickému štýlu či existujúcemu interiéru. Základná konštrukcia je tvorená stĺpikmi, ktoré sa ukotvia do podlahy z bočnej alebo hornej strany. Tie môžu mať prierez kruhu alebo štvorca, nosná konštrukcia je z hrubšieho profilu a tyče medzi nimi môžu byť tenké alebo ich môžu nahradiť sklenené platne.

Nehrdzavejúca oceľ sa upravuje do lesklého alebo matného povrchu, sklo ako výplň sa kotví pomocou úchytov, takisto z nehrdzavejúcej ocele. Väčšina zábradlí má madlo, klasika je drevo, pretože je pri dotyku teplé a príjemne sa drží, moderné zábradlia sa však môžu vyrábať bez neho. Pri tvorbe návrhu zábradlia treba dodržiavať normy najmä z hľadiska rozmiestnenia stĺpikov, ich vzájomné vzdialenosti, ktoré sú určené hlavne kvôli dodržaniu bezpečnosti zábradlia pri jeho používaní.

Stĺpiky sa dajú rozmiestniť aj takto

Pri vytváraní pekného a moderného prostredia na bývanie či prácu zohľadňujeme viacero hľadísk, ktoré spojené do jedného celku vytvoria na pohľad pekný a hlavne praktický priestor, s dizajnom, ktorý vyhovuje vám a zároveň kráča s trendom v bývaní či všeobecne v architektúre.

Comments are closed.