Nezařazené

Bezpečné zábradlie zo skla ku schodisku

on 15. 7. 2022 0 Comments

Nevyhnutnosť zabezpečenia schodov a ich bezpečnej možnosti schádzania a opačného vychádzania nimi hore je možno pre mnohých dôležitá najmä vtedy, ak ide o viacposchodovú stavbu či schodisko smerujúce do vysokých výšok. Zábradlie by sa však malo nachádzať pri akýchkoľvek schodoch, dokonca i pri tých, ktoré sa nachádzajú na prízemí alebo nesmerujú do siahodlhých výšok. Úlohou zábradlia je hlavne to, aby fungovalo ako bezpečnostný ochranný prvok proti možnému pádu. Okrem toho ho však často používajú i staršie osoby či osoby so zdravotnými problémami, ktoré možno práve horšou chôdzou potrebujú pri vystupovaní schodmi oporný bod.

sklenené zábradlie

Na tento účel sa na zábradlia pri schodiskách umiestňujú taktiež rôzne druhy pomocných úchytov, ktorých sa vie človek v prípade potreby prechodu cez schody zachytiť. Často využívaným materiálom, z ktorého sa zábradlia vyrábajú je drevo, avšak nezaostáva za ním ani nerez či sklo. Zábradlie na schody LMmont zo skla si môžeme všimnúť hlavne v novostavbách, ktoré sa snažia využívať najnovšie moderné trendy v stavebníctve.

zábradlie zo skla

Sklo vie urobiť z každého i nevšedného a obyčajného priestoru zaujímavý a esteticky príťažlivý interiér či exteriér, ktorý nadobudne nadčasový dizajn. Vrátane toho, že čisté a priehľadné sklenené zábradlie je naozaj vkusný dizajnový prvok, spájajú sa s ním aj ďalšie výhodné vlastnosti. Za najviac výhodnú môžeme považovať napríklad jeho priepustnosť svetla, vďaka čomu sa do priestoru dostáva dostatok denného svetla a ten následne pôsobia oveľa otvorenejšie a väčšie. Zároveň môže byť táto vlastnosť výhodná aj z hľadiska šetrenia energií, kedy v spojení s väčším oknom a priehľadným zábradlím cez nich dokáže dovnútra presvietiť i slnko, ktoré potom priestor prehreje. Pokiaľ by ste však preferovali iný typ skleneného zábradlia, môžete namiesto priehľadnej úpravy zvoliť i úpravu nepriehľadnú, matnú, mliečnu či pieskovanú.