Produkty

K svojmu zdraviu by sme mali pristupovať zodpovedne

on 8. 12. 2022 0 Comments

Malými zázrakmi nazývame mnoho udalostí v živote, ale tento prívlastok používame aj na vyjadrenie vlastností niektorých vecí, látok a podobne. Takto nazývame aj matcha čaj, hovoríme mu „zelený zázrak“, a to vzhľadom na jeho fantastické zdravotné benefity na ľudský organizmus. Vyskúšať ho môže každý, dostupný je už aj na našich pultoch.

Pekné servírovanie je tiež dôležité

Zelený čaj je považovaný za najzdravšiu alternatívu tohto nápoja, a práve k tomuto druhu čajov patrí aj matcha čaj. Treba ho však dávkovať s mierou, tak sa môžete spoľahnúť, že nebude mať negatívne vedľajšie účinky. Totiž aj prírodné látky treba telu dodávať s rozumom, to platí aj o matcha ucinky pití čaju. Má síce mnoho zdravotných benefitov, no jeho pitie má tiež svoje pravidlá.

Lístky matcha čaju obsahujú chlorofyl, no pred jeho zberom treba vykonať také úkony, aby rastlina intenzívnejšie vytvárala tento chlorofyl. Na plantážach to robia tak, že asi mesiac pred zberom čajových lístkov celé pole zatienia a rastliny v tme sa snažia vykompenzovať nedostatok svetla zvýšenou produkciou chlorofylu. Jeho lístky tak po zbere budú obsahovať oveľa viac tejto látky a zvýši sa tak nutričný benefit čaju.

Všetky lístky sa starostlivo zbierajú, potom sa vysušia a následne sa pomelú na veľmi jemný prášok. Výsledkom je surovina s perfektnou chuťou, príjemnou arómou a priaznivými účinkami po jeho vypití. Najtradičnejšie je pitie tohto čaju v Japonsku, vychutnávajú si ho už dlhé storočia, lebo im prináša spomínané zdravotné výhody.

Príjemná farba a jemná textúra

Charakteristika matcha čaju:

-ide o 100% organický produkt, lebo neobsahuje žiadne prísady, farbivá ani konzervanty

– vyššie dávky matcha čaju podporujú činnosť srdca, štúdie naznačujú, že má vplyv na znižovanie rizika srdcových ochorení

až štyrikrát rýchlejšie môže podporovať schopnosť organizmu spaľovať tuky bez negatívnych vedľajších účinkov

– Obsahuje silnú a jedinečnú skupinu antioxidantov pod názvom katechíny, ktoré podporujú zrýchlenie metabolizmu a zároveň chránia bunky pred oxidačným stresom, ale tiež zmierňujú zápaly v tele

10 šálok zeleného čaju sa rovná účinkom jednej porcie čaju Matcha.

­- možné sú jeho protirakovinové účinky

a mnoho iných benefitov.

Comments are closed.