Nezařazené

Na led pásy v exteriéroch sú kladené vyššie požiadavky.

on 8. 7. 2022 0 Comments

Led pásiky sú veľmi populárne typy osvetlenia, ktoré si dokážu vo svojich domácnostiach umiestniť aj úplní amatéri, ktorí do doposiaľ nikdy nerobili. Na internete je mnoho návodov ako dokážete tieto pásy správne zapojiť, aby vám bezpečne a dlho slúžili. No často sa zabúda na skutočnosť, že nie všetky pásy sú vhodné do agresívnejšieho vonkajšieho prostredia, kedy sú na nich kladené vyššie nároky ako pri suchom prostredí kdesi na poličke v obývačke.

led pásy

Ešte pred kúpu led pásu si musíme uvedomiť, na aký konkrétny účel a v akom prostredí bude svietiaci pás slúžiť. Je totiž rozdiel pre pás umiestnený v suchom bezpečnom prostredí a pre pás, ktorý bude umiestnený napríklad v akváriu, alebo kdesi v exteriéri na záhrade. No a v takomto prípade si treba všímať parameter zvaný „krytie“, ktorý nám hovorí o odolnosti daného pásu voči vonkajším vplyvom. Krytie pásu vypovedá o jeho schopnosti odolávať prachu a vode, s ktorou môže prísť do styku. Ak pás bude prichádzať do styku s vodou alebo vo zvýšenej miere aj s prachom, musíme na tento fakt prihliadať ešte pred jeho kúpou. V prípade, že potrebujete v týchto otázkach odbornú pomoc, môžete sa obrátiť na led pásy Bratislava.

led pásy

Z hľadiska krytia rozlišujeme pásy bez krytia alebo pásy s krytím, ktoré majú ešte navyše rôzne stupne odolnosti. Takže ak kupujete pás do suchého priestoru, napr. v interiéri v obývačke, tak vám na tento účel bude postačovať aj pás bez krytia. Zvyčajne sa hodnota krytia takéhoto pásu označuje IP20. No existujú aj pásy označené napríklad ako IP55 alebo IP68, ktoré už dokážu odolávať aj vode. Pás s označením IP55 je tak vhodný do vlhkého prostredia, napríklad do kúpeľne, a pásy s označením IP68 sú vhodné dokonca aj na umiestnenie priamo do vody. Sú dokonale vodotesné, takže ich kľudne môžete umiestniť aj do bazéna alebo akvária.