Nezařazené

Príprava na svadbu alebo neodkladajte všetko na poslednú chvíľu

on 21. 3. 2019 0 Comments

K vôbec najvýznamnejším a rozhodne najpamätnejším dňom dvoch dospelých ľudí sa radí svadba. A nielen, že si tento moment nadobro zapamätajú iba hlavní aktéri (budúci manželia) ale túto slávnostnú udalosť si určite zapamätajú aj pozvaní hostia. A to najmä v prípade, pokiaľ tento významný moment a štart do nového života prebehne vo veľkolepom štýle a posvietime si aj na detaily a určitú organizáciu. No možno by ste neverili, ale práve dokonalosť detailov je v nejednom prípade faktorom úspechu.

etiketa

V prvom rade je svadba originálnym a jedinečným, no predovšetkým šťastlivým momentom v živote, je vlastne oslavnou udalosťou veľmi príjemnej udalosti. Ale ako to tak býva, z nadmerne šťastlivej udalosti a hlavne jej organizácie na nejedného človeka môže doľahnúť aj určitý stres či skôr obavy a únava z plánovania. A preto je vlastne základným a zlatým pravidlom začať s týmto organizovaním už vopred, aby v deň D prebehlo všetko v pohode a bez zbytočných stresov alebo zmätkov. Deň svadby má byť totiž už čisto iba príjemnou udalosťou s tou správnou atmosférou.

Vyberáme miesto, hostinu a hostí
V prípade výberu vhodného miesta síce nie je odporúčané vec uponáhľať, no na druhej strane by malo byť zvolené, respektíve rezervované už pár mesiacov vopred. Možno by ste sa čudovali, ale „prenájom“ dobrých miest býva často obsadený. Dôležité však samozrejme je, aby bolo dané miesto sympatické, ale tiež aby disponovalo dostatočnou kapacitou a rozlohou, to však už záleží od konkrétnych aktérov a počtu i vkusu pozvaných hostí.

svatební etiketa

V tomto smere by sme si takisto mali už vopred rozmyslieť, koľko a akých pozveme konkrétnych hostí. Lebo nebudeme si klamať, bežný Slovák si zrejme nemôže dovoliť pozvať, respektíve platiť za stovky ľudí. Toto číslo by malo byť zatiaľ aspoň orientačné.
S hosťami sa ruka v ruke spája i následný zasadací poriadok, od neho sa zasa presunieme k výberu a príprave jedla a koláčov, samozrejme nesmú chýbať nápoje ako víno a na nich svadobne etikety.