Nezařazené

Tantra nám prináša lavínu vnútornej energie.

on 14. 1. 2022 0 Comments

Ak po ťažkom týždni rozmýšľate nad možnosťou zrelaxovania vášho uboleného tela, alebo dnes hlavne duše, kvalitná profesionálna masáž stojí určite za úvahu. Ponuka na internete je bohatá, rôzne masáže celého tela, senzuálne masáže, erotické masáže na vás vyskakujú ako na bežiacom páse. A ak sa pozriete aj na ceny týchto masáži, pristavíte sa pri jednom druhu masáže, ktorý je asi cenovo náročnejší ako ostatné. A navyše je opradený rúškom tajomstva. Áno, hovoríme tu o tantrickej masáži.

wellness

Mnohí len zbežne vedia, že ide o masáž spojenú so sexualitou, takže to bude asi niečo pikantné a vzrušujúce. No v skutočnosti to tak úplne nie je, pretože skutočná tantra je o niečom inom. Tantra pochádza z Indie a je to podľa jej tvorcov duchovná veda, takže sa venuje viac duchovnému aspektu ako tomu fyzickému. Táto filozofia vychádza z faktu, že duša a telo tvoria jeden celok a ak chceme pozdvihnúť telo, tak nám k tomu pomôže silná duchovná stránka. Pritom naša sexualita je posvätná a pomocou nej môžeme získavať ohromnú vnútornú energiu. To získava na význame najmä v dnešných časoch, keď sa ľudia cítia vyhorení a nevedia kde čerpať novú energiu. A práve pri tantrickej masáži vám vyškolení maséri dokážu sprostredkovať príval vašej energie kdesi z vášho vnútra.

spiritualita

Pre učenie tantry je charakteristické, že uznáva muža a ženu ako rovnocenných partnerov, z ktorých každý predstavuje iný typ energie. A spojením týchto energií vzniká nová silná energia, ktorú sa pomocou tantry snažíme objaviť. Tu je aj hlavný rozdiel medzi európskymi náboženstvami, ktoré majú už tisícročia problém s ľudskou sexualitou. Tantra nevidí v ľudskej sexualite nič nečisté ani hriešne, pretože všetci sme sexuálne bytosti a tak sme sa narodili. Preto aj použitím správnych techník dokážeme v sebe objavovať nevídanú energiu, ktorá sa v nás skrýva. Vyskúšajte to aj vy, budete ohromení výsledkom.