Nezařazené

Zámkové riešenie pre sprchové kúty

on 22. 7. 2022 0 Comments

Začať deň osviežujúcou sprchou je pre veľa ľudí každodenná rutina, ktorá ich nabudí na začiatok náročného pracovného režimu. Niektorí ľudia však sprchu obľubujú taktiež i večer, keď po dni plnom stresu prídu domov z práce a potrebujú uvoľnenie od napätia. Často sa však stáva, a to hlavne v prípade, keď máte deti, že pre vás táto očistná rutina až takým odpočinkom nie je, pretože malé ratolesti vyžadujú vašu pozornosť neustále, a preto vás nájdu aj v kúpeľni. Pokiaľ si však chcete dopriať kúsok súkromia a užiť si svoju chvíľku odpočinku, môžete do sprchy nechať namontovať zámok, vďaka ktorému vaše sprchovanie nebude pre vás ničím rušené.

sprchový kút

Takýchto zámkov do sprchových kútov je na trhu niekoľko druhov, avšak najmä v už spomínanom prípade, keď máte deti, odporúčame zvoliť zámok jednoduchý. Ak by náhodou niekedy nastala situácia, že dieťa sa v sprche zamkne, jednoduchý zámok sa dá predsa len ľahšie otvoriť.

relaxačná sprcha

Vizuálne zaujímavým a jednoduchým zámkom je napríklad model protikusu pre západku GK625 https://lmmont.sk/produkt/gk625/, ktorý v spojení s rovnako estetickou západkou bude pôsobiť pri sklenenom sprchovom kúte veľmi vkusne. Otváranie a zatváranie západky následne funguje veľmi jednoducho a keďže nejde o zložitý zámok, nepotrebujete ani žiaden kľúč. Otočením západky ľahko sprchu v prípade potreby uzamknete a opätovným otočením do pôvodnej polohy zase odomknete. Protikus aj spoločne so západkou je z nerezového materiálu, takže pôsobením vlhkosťou ani vodou sa mu nič nestane, pretože nerez nehrdzavie. Vrátane štýlového nerezového prevedenia, ktoré má chrómový dizajn, si môžete vyberať taktiež aj jeho povrchovú úpravu, a to buď lesklý chróm, alebo matný chróm. Zámok viete po zakúpení do dverí sprchového kútu namontovať aj dodatočne s pomocou vŕtačky, ktorou ho do skla navŕtate. Pri práci so sklenenými dverami však treba byť opatrný, a ak si na inštaláciu zámku netrúfate, radšej sa obráťte na niekoho, kto má s takouto prácou skúsenosti.